Αναλογιζόμενος τα 10 χρόνια κοινών τους αγώνων, ο Πρόεδρος Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθήνας εκφράζει την βαθιά του εκτίμηση προς το πρόσωπο του Γιώργου Ζηκόπουλου. Η μαχητικότητα και η αγωνιστικότητα που έχει επιδείξει ο Γιώργος Ζηκόπουλος από τα διαφορετικά μετερίζια του έχει προσφέρει σημαντικές υπηρεσίες στο χώρο των Κέντρων Ξένων Γλωσσών αλλά και ευρύτερα στους μικρομεσαίους επιχειρηματίες. Η γνώση και η εμπειρία που έχει αποκτήσει όλα αυτά τα χρόνια, καθιστούν απαραίτητη την παρουσία του στο Δήμο, ώστε «η Νέα Σμύρνη να γίνει μια σύγχρονη πόλη, προς το συμφέρον των δημοτών και της οικονομίας της περιοχής».
![](https://georgezikopoulos.gr/wp-content/uploads/2023/07/george-zikopoulos-εκδήλωση-300x169.jpg)
Ο Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος Γιώργος Ζηκόπουλος για τον Δήμο Νέας Σμύρνης με την Ποιότητα Ζωής Γιώργο Κουτελάκη
Σχολιάζοντας την όμορφη βραδιά, καθώς και την απόφαση του να συμμετέχει στο ψηφοδέλτιο Ποιότητα Ζωής Γιώργος Κουτελάκης, ο κος Ζηκόπουλος χαρακτήρισε την εκδήλωση ως «μια